Koła z fabrycznie rozwierconym otworem.  Otwór w kole wykonany jest w tolerancji H7 wraz z rowkiem wpustowym w tolerancji H9 i otworami ustalającymi jeden w osi rowka, a drugi oddalony o 90 stopni - do całego zestawu producent zapewnia zestaw śrub ustalających. W wersji kół łańcuchowych z gotowym otworem wszystkie wieńce są hartowane do twardości 42-45HRC.

Koła z gotowym otworem dostępne są dla podziałek w wersji jednorzędowej od 06B-1 do 16 B-1, oraz dla łańcucha 2-rzędowego dla podziałek 06B-2 do 12B-2

 

* Nie znalazłeś pasującego otworu? Przejdź do zakładki obróbka mechaniczna, lub skontaktuj się z Nami. Jesteśmy w stanie wykonać koło w dowolnej konfiguracji.

 

Koła łańcuchowe tarczowe wykonane są ze stali c45. Występują w wersjach jedno, dwu i trzyrzędowych.

W ofercie posiadamy koła we wszystkich dostępnych na rynku podziałkach. Koła tarczowe wykonane są zgodnie z normą DIN 8187

Wykonujemy na zamówienie również koła o większej ilości rzędów lub o większej podziałce.

 

Koła łańcuchowe dla dwóch pojedynczych łańcuchów idealnie sprawdzają się w aplikacjach gdzie z jednego napędu chcemy przenieść napęd na kilka wałków ułożonych równolegle. Do produkcji tego typu kół wykorzystywany jest materiał C45 zgodnie z UNI EN 10083-1. Koła dla dwóch pojedynczych łańcuchów występują również w wersji pod tuleję Taper Lock.

Istnieje również możliwość wykonania kół dla dwóch pojedynczych łańcuchów w wersji z piastą.

Koło łańcuchowe z łożyskiem idealnie nadaje się do napinania łańcucha w przekładni łańcuchowej, do produkcji tego elementu przeniesienia napędu wykorzystano materiał C45 zgodnie z UNI EN 10083-1. W ofercie posiadamy koła z fabrycznie wprasowanym łożyskiem w podziałkach od 05B-1 do 20B-1 w dwóch różnych wersjach . W wersji budżetowej oraz w wersji z łożyskami marki INA.

W ofercie posiadamy również koła z zestawem montażowym do napinaczy.

Koła łańcuchowe z piastą wykonane są ze stali c45. Występują w wersjach jedno, dwu i trzyrzędowych.

W ofercie posiadamy koła we wszystkich dostępnych na rynku podziałkach. Koła tarczowe wykonane są zgodnie z normą DIN 8187.

Wykonujemy na zamówienie również koła o większej ilości rzędów lub o większej podziałce. Istnieje również możliwość wykonania kół z materiałów niestandardowych.

 

Koła łańcuchowe nierdzewne są dostępne katalogowo tylko w jednej wersji- z piastą. Wykonane z odpornej na korozję stali AISI 304/1.4301

Dostępne podziałki: od 06B-1 do 16B-1

Istnieje możliwość wykonania kół według rysunku, również ze stali AISI 316/1.4404.

Koła łańcuchowe żeliwne idealnie sprawdzą się w aplikacjach gdzie wykorzystywane są koła o bardzo dużych średnicach, zastosowanie ramion w kole znacznie obniża wagę co jest bardzo istotne przy koła o takich gabarytach. Koła są wykonane z żeliwa EN-GJL-250 UNI EN 1561, występują w dwóch wersjach – z otworem pilotującym oraz pod tuleję Taper Lock.

Koła łańcuchowe z hartowanym wieńcem występują katalogowo w wersji jedno i dwurzędowej. Od podziałki 06B do 20B.

Koła fabrycznie zostały zahartowanie indukcyjnie do wartości 45-55HRC. Hartowanie tworzy odporną na ścieranie powłokę, która znacząco wydłuża żywotność koła a co za tym idzie całej przekładni.

*Mamy możliwość zahartowania dowolnego koła z Naszej oferty. By sprawdzić szczegóły przejdź do zakładki "obróbka cieplna" lub skontaktuj się z Nami.

W naszej ofercie dostępne są również koła łańcuchowe pod tuleję stożkową Taper Lock, koła te wykonane ze stali C45 z godnie z normą UNI EN 10083-1.

Koła pod tuleję Taper Lock dostępne są również w wersji z zahartowanym do twardości 45-55HRC wieńcem.

Koła dostępne są w wersji jedno, dwu i trzyrzędowej, w podziałkach od 06B do 20B

Koła łańcuchowe wespół z łańcuchami tworzą przekładnię łańcuchową. W tej kategorii produktów znajdą Państwo koła o różnym przeznaczeniu oraz wielkości.

Mnogość rozwiązań zastosowanych przy produkcji kół łańcuchowych i łańcuchów z pewnością pozwoli dobrać odpowiednie rozwiązanie do potrzeb klienta. 

Standardowo produkowane koła wykonane są z:

  • Stal C45
  • Stal C43
  • Stal nierdzewa 304
  • Żeliwo