Łańcuchy do pracy po łuku są zwykle używane jako łańcuchy przenośnikowe lub ciągnące w zastosowaniach, które wymagają zakrzywionego toru. Łańcuchy biegną po różnych krzywiznach o różnych promieniach. Zmniejszona średnica sworzni umożliwia tym łańcuchom pokonywanie zakrętów.

Zastosowanie:

  • Technologia karmienia i automatyzacji
  • Przemysł tekstylno-odzieżowy
  • technika magazynowa

Łańcuchy niklowane są bardzo popularnym rozwiązaniem wszędzie tam,  gdzie wymagane jest zastosowanie powłoki antykorozyjnej, z zachowaniem wytrzymałości zwykłego łańcucha rolkowego.

Proces niklowania naszych łańcuchów rozpoczyna się od każdego pojedynczego elementu łańcucha rolkowego przed montażem. Oznacza to, że wszystkie sworznie, tuleje, rolki i płytki boczne są niklowane i sprawdzane przed montażem. Gwarantuje to długą i niezawodną pracę.

W naszej ofercie znajdą Państwo łańcuchy zgodne z normą ISO/R 606-1982 (DIN 8187) oraz ANSI (DIN 8188) we wszystkich katalogowych rozmiarach. Dzięki zróżnicowanej ofercie, jesteśmy w stanie dostarczyć łańcuchy ekonomiczne, jak i te, które zaspokoją nawet najbardziej wymagającego klienta.

Standardowe łańcuchy rolkowe występują w wersjach jedno, dwu i trzyrzędowej. Łańcuchy pakowane są w paczkach po 5 metrów. Dodatkowo posiadamy w ofercie łańcuchy jednorzędowe w odcinkach 50 metrowych.

 

Na życzenie klienta jesteśmy w stanie przygotować dowolny odcinek łańcucha.

Łańcuch rolkowy Hollow Pin zasadniczo nie odbiega funkcjonalnością od zwykłego łańcucha rolkowego. Współpracuje on z tymi samymi kołami. Jedyną różnicą jest otwór przelotowe w sworzniu łańcucha. To nie tylko zmniejsza wagę łańcucha, ale także daje możliwość umieszczenia wydłużonych kołków w łańcuchu w celu przenoszenia produktu. Wiele aplikacji obejmuje; piekarnie, przenośniki podwieszane, elewatory, drobiarskie, rolnicze oraz szeroka gama innych zastosowań.

Łańcuch dostępny również w wersji nierdzewnej.

Łańcuch rolkowy ze stali nierdzewnej jest używany przede wszystkim w środowiskach silnie żrących lub przyczyniających się do nadmiernej korozji (woda morska) . Wadą stosowania łańcucha ze stali nierdzewnej jest to, że w zastosowaniach wymagających wytrzymałości może on szybciej się zużywać, ponieważ stal nierdzewna jest znacznie bardziej miękkim materiałem niż stal węglowa. Standardowe łańcuchy nierdzewne występują w wersji materiałowej AISI 304/1.4301. Mamy możliwość zaoferowania również łańcucha ze stali AISI 316/1.4401

 

Oferujemy jednak specjalną serię łańcuchów rolkowych ze stali nierdzewnej, które mają taką samą wytrzymałość jak odpowiedniki ze stali węglowej

Łańcuchy rolkowe z prostymi płytkami  mają te same wymiary, co łańcuchy rolkowe zgodne ze standardami  lub ISO, ale mają proste płytki boczne. Ze względu na tę konstrukcję łańcuchy te są zwykle stosowane w aplikacjach transportowych lub zastosowaniach, które wymagają łańcucha rolkowego z powierzchnią do ślizgania się elementu po łańcuchu.

Łańcuchy te wyposażone są w gumowe nakładki, które umożliwiają transport produktów bez uszkadzania ich  powierzchni. Łańcuchy te
znajdują zastosowanie w m.in. maszynach stolarskich, przemyśle ceramicznym czy meblowym.
Łańcuchy z gumowym profilem mogą być używane w wielu różnych środowiskach, nakładka  jest odporna na ścieranie i ma twardość ok.
75 Shore'A . Nadaje się do pracy w temperaturach do 80°C
Łańcuchy te współpracują ze standardowymi kołami.

 

Istnieje możliwość dostarczenia łańcuchów z nakładkami w innym kolorze lub o innej twardości czy kształcie.

Najważniejszą funkcją łańcuchów z zabierakami jest możliwość przyczepienia do zabieraków dodatkowych akcesoriów tak, by łańcuch ten mógł pełnić funkcję transportową. W ofercie posiadamy kilkanaście rodzajów zabieraków, które umożliwiają jego wszechstronne zastosowanie.

Łańcuchy z zabierakami współpracują ze standardowymi kołami. Występuje w wersji jednorzędowej ( katalogowo). Mamy jednak możliwość wyprodukowania łańcucha dwurzędowego na życzenie klienta.

Istnieje możliwość wykonania ze stali nierdzewnej.

Podczas transportu bezakumulacyjnego towary drobnicowe leżą na rolkach przenośnika i są transportowane z prędkością łańcucha, natomiast podczas procesu akumulacji łańcuch będzie nadal płynnie przesuwał się pod nagromadzonymi towarami drobnymi dzięki swobodnie poruszającym się rolkom przenośnika. Tarcie toczne podczas akumulacji powoduje niewielki nacisk na towary, dzięki czemu transport będzie kontynuowany bez opóźnień po zakończeniu procesu akumulacji.

 

W ofercie posiadamy łańcuchy akumulacyjne z rolką stalową lub z tworzywa sztucznego.

Najważniejszą funkcją łańcuchów z zabierakami jest możliwość przyczepienia do zabieraków dodatkowych akcesoriów tak, by łańcuch ten mógł pełnić funkcję transportową. W ofercie posiadamy kilkanaście rodzajów zabieraków, które umożliwiają jego wszechstronne zastosowanie.

Łańcuchy z zabierakami współpracują ze standardowymi kołami. Występuje w wersji jednorzędowej ( katalogowo). Mamy jednak możliwość wyprodukowania łańcucha dwurzędowego na życzenie klienta.

Istnieje możliwość wykonania ze stali nierdzewnej.

W ofercie posiadamy wiele rozwiązań typowych oraz bardziej wymagających. Poprzez ciągły rozwój i nawiązywanie współpracy z wieloma producentami, oferujemy łańcuchy topowych światowych marek, jak również łańcuchy ekonomiczne o mniejszej wytrzymałości jednak w dużo niższej cenie.

Naszym klientom jesteśmy w stanie zaproponować łańcuchy napędowe, transportowe oraz te o mniej popularnym zastosowaniu np. tzw Gripper (łańcuch do przytrzymywania folii) lub łańcuchy akumulacyjne.