Napinacz blokowy to automatyczny osiowy napinacz pasa zaprojektowany z myślą o zaspokojeniu najszerszych potrzeb rynku. Składa się z korpusu w kształcie kostki z odlewanego ciśnieniowo aluminium, z którego wychodzi stalowa kolumna popychana przez mechaniczną sprężynę. Kolumna wsuwa się w tuleję umieszczoną w korpusie. Na kolumnie można zastosować wiele dedykowanych akcesoriów: nakładki polietylenowe, koła polietylenowe na widełkach, koła zębate na widełkach i rolki ze stali ocynkowanej .

Ten rodzaj napinacza jest automatycznym obrotowym napinaczem, który wykorzystuje elastyczne odkształcenie czterech cylindrów z kauczuku naturalnego umieszczonych w komorach, powstałe w wyniku sprzężenia dwóch elementów o przekroju kwadratowym obróconych względem siebie o 45°.

Maksymalny kąt skrętu, jaki może osiągnąć dźwignia, wynosi ± 30 ° od pozycji spoczynkowej. Podstawowych elementów elastycznych jest tak wiele, że mogą być stosowane nie tylko jako napinacze łańcuchów/napinaczy pasów, ale również jako: amortyzatory, spowalniacze, elementy wibracyjne oraz wsporniki zgarniaczy do czyszczenia siatek czy  rolek.

Napinacz jest integralną częścią układu przeniesienia napędu. Napina pasek, z którego pomocą przenoszony jest napęd. Dzięki napinaczowi wyeliminowane są luzy pasów, a co za tym idzie, cały układ może sprawniej pracować, a pas nie zsuwa się i nie zatrzymuje maszyny.

W TWP posiadamy napinacze najlepszej jakości. Wytrzymała konstrukcja gwarantuje im właściwe działanie i sprawia, że maszyna może funkcjonować odpowiednio do stawianych przed nią wymagań.