Jako producent pełnej gamy pasów do przenoszenia napędu, Continental oferuje różnorodne elementy napędowe w tym pasy klinowe do trudnych warunków otoczenia, pasy klinowe o ostrej krawędzi do maksymalnego przenoszenia mocy  lub pasy o zmiennej prędkości do zmiennych przełożeń – paski klinowe Continental to niezwykle płynne elementy przenoszenia mocy do szerokiego zakresu zastosowań.

Istnieje możliwość wykonania pasów klinowych z pokryciami.

Pasy Poly-V są zbudowane jako pojedynczy zespół z całkowicie podpartym, nieprzerwanym elementem napinającym. Nie ma problemu z dopasowaniem. Brak oddzielnych pasów, które mogą się nierównomiernie wyciągać. Cienki profil przekroju pozwala na zastosowanie mniejszych kół pasowych niż standardowe paski klinowe, a paski Poly-V obsługują przełożenia 40:1. Dodatkowo, dzięki znacznie lepszemu wyważeniu pasy Poly-V mogą osiągać znacznie większe prędkości w stosunku do zwykłych pasów klinowych.

Posiadamy pasy klinowe wielu renomowanych producentów takich jak ContiTech czy Optibelt. Pasy te charakteryzują się długą żywotnością i niezawodnością.

Dostępne pasy można podzielić na kilka podkategorii takich jak:

  • Pasy Klasyczne
  • Pasy szerokoprofilowe
  • Pasy wąskoprofilowe
  • Pasy uzębione

Jeżeli potrzebujesz dobrać koła do wybranego pasa przejdź do kategorii: Koła pasowe pod Pasy klinowe