Są elementy mechaniczne wykorzystujące sprężyste odkształcenie czterech cylindrów wykonanych z naturalnego kauczuku i tkwiących w zagłębieniach, w wyniku których dwa elementy o przekroju kwadratowym są obrócone względem siebie o 45°. Maksymalny kąt skręcenia, jaki dźwignia może osiągnąć, wynosi ±30° od pozycji balansu i jest odwrotnie proporcjonalny do częstotliwości drgań. Zawieszenia gumowe VIB mogą być stosowane w kilku zastosowaniach, takich jak: sprężyny, amortyzatory, zwalniacze, podpory oscylacyjne czy podpory antywibracyjne.

  • Korpus tłumiący: kauczuk naturalny NR / SBR
  • Tuleja i trzpień wykonany ze stali ocynkowanej
  • Twardość: 60 Shore A
  • Tolerancja twardości: +/- 5 SH

Oscylatory w rzeczywistości wyparły  tradycyjne sprężyny mechaniczne funkcjonujące jako zawieszenia zarówno w przenośnikach o działaniu korbowodu, sitach, jak i w przenośnikach wibracyjnych, przesiewaczach wibracyjnych, ponieważ lepiej przenoszą drgania wzdłuż koryta przenośnika i jednocześnie izolują kołyszącą się masę od pozostałych części konstrukcji, zapobiegając w ten sposób rozprzestrzenianiu się wibracji do otoczenia. 

Podstawy silnikowe znajdują szerokie zastosowanie w konstrukcji przesiewaczy, kruszarek i mieszadeł, w których praca mimośrodu do obsługi skrzyni wibracyjnej powoduje zwiększenie drgań i ciągłe zmiany odległości między osiami koła napędowego i odbiorczego. Z tego powodu nieuniknione jest zastosowanie wspornika silnika, który pozwala amortyzować drgania i zawsze utrzymywać stałe napięcie pasów.

Elementy nośne z żywicy konstrukcyjnej, stali ocynkowanej i stali nierdzewnej, gwintowane tuleje do rur okrągłych i kwadratowych, odpowiednie do każdego zastosowania.