Koła pasowe te zostały stworzone z myślą o współpracy z bardzo dokładnymi pasami. W stosunku do kół standardowych są one wykonane z większą dokładnością.  Dostępne katalogowo podziałki to 8M i 14M. Koła przeznaczone są do pracy pod dużym obciążeniem.

Wszystkie koła POLY CHAIN wykonane z są z otworem pod tuleję Taper Lock.

Pasy HTD (High Torque Drive) mają półokrągły profil zębów, który umożliwia zwiększenie powierzchni kontaktu między kołami pasowymi a pasami. Kształt pasa został zaprojektowany tak, aby wytrzymać większą siłę, zwiększając w ten sposób uzyskaną moc. Koła pasowe metryczne są dostępne w 4 podziałkach, w tym 3 mm (3M), 5 mm (5M), 8 mm (8M) i 14 mm (14M).

Koła występują w wersji z otworem pilotażowym lub w wersji pod tuleję Taper Lock.

Koła wykonane w z zastosowaniem podziałek imperialnych (calowych). Zazwyczaj stosowane w maszynach na rynek amerykański lub brytyjski.

Koła wykonane w z otworem wstępnym lub z otworem pod Tuleję Taper Lock.

Koła o podziałce metrycznej T oraz AT to w raz z kołami HTD najczęściej wykorzystywane koła pasowe. Cechuje je trapezowy kształt zęba.

Występują w wersji z otworem pilotażowym oraz z otworem pod Tuleję Taper Lock.

Wykonane, w zależności od wielkości koła z :

  • Żeliwo EN-GJL-250 UNI EN 1561
  • Stal C45 E UNI EN 10083-1
  • Aluminium 6082 T6 UNI 9006/4

Wałki zębate dostępne są w większości rozmiarów kół pasowych, zarówno metrycznych jak i calowych.

Z użyciem wałka zębatego jesteśmy w stanie wykonać koło o innej szerokości niż standardowe koła pasowe.

W ofercie dostępne są również flansze boczne (obrzeża do kół).

W ofercie TWP znajdują się przekładnie zębate i koła zębate różnych typów i wielkości. Jesteśmy w stanie dostarczyć gotową przekładnię lub stworzyć ją od postaw, wedle preferencji klienta. Nasi specjaliści przez cały czuwają nad procesem projektowania i dystrybucji elementów przeniesienia napędu. Przez to jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających przedsiębiorców. Nasze działania mają na celu zminimalizowanie ryzyka awarii lub usunięcie jej tak szybko, jak tylko jest to możliwe.