Końcówki przeznaczone do zastosowania we wszystkich Naszych sprężynach gazowych.

W ofercie posiadamy również systemy zwalniające oraz linki, dźwignie i przyciski zwalniające przeznaczone do współpracy ze sprężynami blokowanymi typu BLOKLIFT.

Sprężyny gazowe BLOCKLIFT firmy Tunatek, to sprężyny gazowe z blokadą mechaniczną. Sprężyna gazowa blokowana jest mechanicznie poprzez specjalny trzpień wyzwalający, który współpracuje z systemem zwalniającym, umożliwiającym odblokowanie sprężyny gazowej - pracę tłoczyska.

Sprężyna gazowa BLOCKLIFT w stanie spoczynku jest zablokowana i dopiero wciśnięcie specjalnego trzpienia wyzwalającego powoduje, że mamy możliwość zmiany skoku w sprężynie gazowej. Gdy trzpień wyzwalający zostanie wciśnięty (po przez odpowiedni system wyzwalający), sprężyna gazowa BLOCKLIFT pracuje jak zwykła sprężyna pchająca/ciągnąca (LIFT). Podczas zwalniania systemu wyzwalającego (trzpień wyzwalający powraca do stanu początkowego – jest wysunięty), siłownik gazowy zostaje zablokowany.

Blokada w sprężynach BLOCKLIFT może być sztywna, lub sprężynująca.

Sprężyny gazowe ciągnące działają na odwrotnej zasadzie w porównaniu do sprężyn gazowych pchających. Dzięki mieszance sprężonego azotu, pod wpływem ciśnienia gazu wewnątrz cylindra powstaje siła (F1) wciągająca tłoczysko do wewnątrz.

Sprężyny gazowe ciągnące  Tunatek  sprawdzą się wszędzie tam, gdzie  ze względu na ograniczoną możliwość montażową, nie można wykorzystać sprężyn gazowych pchających.

Sprężyny typu T - INOX są wykonane ze stali nierdzewnej, na bazie standardowej sprężyny gazowej typu T- MOTION .
Są one wykorzystywane w aplikacjach, gdzie wymagana jest odporność na korozję.

Sprężyny gazowe ze stali nierdzewnej znajdują zastosowanie w:

  • przemyśle spożywczym
  • przemyśle morskim
  • przemyśle medycznym
  • przemyśle lotniczym

Sprężyny gazowe typu T - CLICK to siłownik gazowy, który w pozycji kompresji (tłoczysko wciśnięte w cylinder), można mechanicznie zablokować. System działania jest podobny do zasady działania długopisu – po naciśnięciu na schowane w cylindrze tłoczysko, następuje pod wpływem ciśnienia automatyczny powrót tłoczyska do pozycji wysuniętej. Spręzyna T- CLICK jest w głównej mierze stosowana w przemyśle meblarskim, na przykład w stołach konferencyjnych, oparciach kanapy, podłokietnikach, systemach barowych. T- CLICK produkowany jest dla typu sprężyny 8/18 mm (średnica tłoczyska/cylindra). Zakres siły to 300-500N.

Sprężyny pchające są najbardziej popularnym typem sprężyny gazowej. Produkowane przez Tunatek sprężyny gazowe mogą zostać wykorzystane w tysiącach aplikacji, a dzięki bardzo wysokiej jakości, sprężyny będą służyły bardzo długi czas.

Tunatek w swojej ofercie posiada bardzo szeroki wachlarz produkowanych sprężyn gazowych. Produkujemy sprężyny gazowe z siłą F1=50N do F1=50.000N. Dzięki szerokiej gamie produktów, nasze sprężyny gazowe mogą znaleźć zastosowanie w różnorodnych aplikacjach.

 

T-STEP jest to system zapadek mechanicznych, dzięki któremu mamy możliwość szybkiego, a zarazem pewnego zablokowania unoszonego ciężaru w dowolnej pozycji. Jest to system bezobsługowy.